Share this

12,13,14 Μαΐου 2017 4ο Ευρωπαϊκό Παιδικό Φεστιβάλ Elephantastico

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 12,13,14 ΜΑΪΟΥ 2017

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΜΑΪΟΥ 2017

ΩΡΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΗΛΙΚΙΕΣ
10.00-12.00 Πολυχώρος Πολιτισμού Πρώην Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων Χαμιδιέ (Ισλαχανέ)
Ελένης Ζωγράφου 3, Ευαγγελίστρια
«Η χελώνα του Ισλαχανέ»
Υπηρεσία Νεωτέρων Μνημείων & Τεχνικών Έργων Κεντρικής Μακεδονίας. Υπουργείο Πολιτισμού & Αθλητισμού
*Για σχολεία, τηλ. 2313 318232
7-12
12.00-14.00 Πολυχώρος Πολιτισμού Πρώην Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων Χαμιδιέ (Ισλαχανέ)
Ελένης Ζωγράφου 3, Ευαγγελίστρια
«Η χελώνα του Ισλαχανέ»
Υπηρεσία Νεωτέρων Μνημείων & Τεχνικών Έργων Κεντρικής Μακεδονίας. Υπουργείο Πολιτισμού & Αθλητισμού
*Για σχολεία, τηλ. 2313 318232
7-12
17.00-19.00   Artnoise
Βεροίας 6, Aνω Λαδάδικα
Εργαστήριο µεταξοτυπίας
Τύπωσε µε µεταξοτυπία!
Ελεάννα Μπάρµπα
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
7-10
17.30-20.00 Βόλτα στις Galleries της πόλης
«Βόλτα µε το Elephantástico»
Artnoise
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
10-13
18:00-19:00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Αφήγηση παραµυθιού
«Δεν είµαι από µακριά.
Από µέσα σου έρχοµαι»

Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Περιφερειακή Βιβλιοθήκη Χαριλάου & Οµάδα θεάτρου Subrosa.
4-8
18.30-20.00 Κέντρο μουσικής Δ.Θ.
Ν.Κουντουριώτου 17
Οµιλία της ψυχολόγου Δανάης Κίρλα
«Παρέα µε τον θυµό: Πώς τον δαµάζουµε αγαπώντας τον! Διαχείριση θυµού για ενήλικες και παιδιά»
Γονείς
18.30-21.00 Πεζόδρομος Αγ. Σοφίας
Επιδαπέδιο παιχνίδι διάρκειας 15 λεπτών
«Σώσε τη Θεσσαλονίκη»
ADDART
4-18
19.00-20.00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Παραστατική αφήγηση
«Ο γελωτοποιός και οι νάνοι»
Αφηγ.: Νανά Τσοσκούνογλου-Μισοπολινού
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Παιδική Βιβλιοθήκη Άνω Πόλης
4-8
19.00-21.00 Artnoise Βεροίας 6, Aνω Λαδάδικα
Εργαστήριο µεταξοτυπίας
Τύπωσε µε µεταξοτυπία!
Ελεάννα Μπάρµπα
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδhttp://thessaloniki.gr/wp-admin/post.php?post=12580&action=edit&lang=elώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες10:00-13:30)
10-13
20.30- 21.30 ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ
Έµπροσθεν παραλιακού µετώπου
Από την ομάδα ALLGOR της Τσεχίας
Παράσταση Μεσαιωνικής Ξιφοµαχίας
4-99

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΜΑΪΟΥ 2017

ΩΡΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΗΛΙΚΙΕΣ
10.00-11.30 Σχολή κοσμήματος Mokume
Βαλαωρίτου 18
Εργαστήριο κατασκευής κοσµήµατος
Τα παιδιά δηµιουργούν το δικό τους κόσµηµα
Μυρσίνη Μπεζουριάνη
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-8
10.30-12.30 ΧΑΝΘ
Εργαστήριο πηλογλυπτικής
«Ανακαλύπτοντας τον µινωικό πολιτισµό»
Τατιάνα Τριγώνη
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-10
10:30-12:30 Πολυχώρος Πολιτισμού Πρώην Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων Χαμιδιέ (Ισλαχανέ)
Ελένης Ζωγράφου 3, Ευαγγελίστρια
«Η χελώνα του Ισλαχανέ»
Υπηρεσία Νεωτέρων Μνημείων & Τεχνικών Έργων Κεντρικής Μακεδονίας. Υπουργείο Πολιτισμού & Αθλητισμού
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
7-12
10.30-11.30 Κέντρο Σύγχρονης Τέχνης
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
«Γιατί και πώς δεν έγιναν τα πράγµατα αλλιώς;»
Αφήγηση: Ροδάνθη Δηµητρέση
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-12

& γονείς

11.00-12.00 Κέντρο Μουσικής Δ.Θ.
Διαδραστικό εργαστήριο κρουστών για Α.Μ.Ε.Α.
Λευτέρης, Χρήστος και Αλέξανδρος Αγγουριδάκης
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
0-99
11:00-12:00 ΔΕΘ,
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Δένοντας το δικό µας βιβλίο
«Κόκκινη κλωστή ραµµένη σε βιβλίο τυλιγµένη»
Εισηγητές: Μαργαρίτα Βανού, Δαµιανός Σεραφειµίδης
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Παιδική Βιβλιοθήκη Άνω Πόλης
10-12
11:00–13:00 Artnoise
Βεροίας 6, Ανω Λαδάδικα
Εργαστήριο µεταξοτυπίας
Τύπωσε µε µεταξοτυπία!
Ελεάννα Μπάρµπα
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
7-10
11:00-13:00 Ν. Παραλία – Κήπος των Εποχών (Γυάλινο περίπτερο)
Εργαστήριο για παιδιά προσχολικής ηλικίας
«Εκτοξεύσεις vs Βαρύτητας»
ΝΟΗΣΙΣ
5-7
11.00-13.30 Πλατεία Ναυαρίνου
Επιδαπέδιο παιχνίδι διάρκειας 15 λεπτών
«Σώσε τη Θεσσαλονίκη»
ADDART
5-18
11:45–13:15 Μουσείο Φωτογραφίας
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
Εργαστήριο «Ακούγοντας και πλάθοντας ιστορίες»
Εισήγηση-Εµψύχωση: Ροδάνθη Δηµητρέση, Jean Porcherot
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-12

& γονείς

11.45-13.15 Σχολή κοσμήματος Mokume
Βαλαωρίτου 18
Εργαστήριο κατασκευής κοσµήµατος
Τα παιδιά δηµιουργούν το δικό τους κόσµηµα
Μυρσίνη Μπεζουριάνη
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
9-12
12.00 Casa Bianca
Εκπαιδευτικό Πρόγραµµα Μανώλης Χάρος
Μανώλης Χάρος «Ιστορίες από χαρτόνι. Αισώπειοι Μύθοι»
Ξενάγηση: Δόµνα Γούναρη, Γιάννης Μπόλης
0-99
12:00-13:00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Ζωγραφίζουµε µε πουά
«Οι τελίτσες γίνονται µια παρέα»
Νατάσσα Κότσαλα
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
6-8
12.00-14.00 Πολυχώρος Πολιτισμού Πρώην Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων Χαμιδιέ (Ισλαχανέ)
Ελένης Ζωγράφου 3, Ευαγγελίστρια
«Η χελώνα του Ισλαχανέ»
Υπηρεσία Νεωτέρων Μνημείων & Τεχνικών Έργων Κεντρικής Μακεδονίας. Υπουργείο Πολιτισμού & Αθλητισμού
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
7-12
12.00-14.30 Βόλτα στις Galleries της πόλης
«Βόλτα µε το Elephantástico»
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
7-10
12.10-13.10 Κέντρο Μουσικής Δ.Θ.
Διαδραστικό εργαστήριο κρουστών για Α.Μ.Ε.Α.
Λευτέρης, Χρήστος και Αλέξανδρος Αγγουριδάκης
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
0-99
13.00-14.00 Πεζόδρομος Αγ. Σοφίας
«Puppets on the street»
Κουκλοθεατρική παράσταση από το Τµήµα Θεάτρου του Α.Π.Θ.
5-10
13:00-14:00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Μουσικοκινητικό παιχνίδι
«Χορεύουµε και τραγουδάµε»
Σωτήρης Μαµόγλου
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
5-7
13.00-15.00 Artnoise
Βεροίας 6, Ανω Λαδάδικα
Εργαστήριο µεταξοτυπίας
Τύπωσε µε µεταξοτυπία!
Ελεάννα Μπάρµπα
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
10-13
13.20-14.20 ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Δ.Θ.
Κουντουριώτου 17
Διαδραστικό εργαστήριο κρουστών για Α.Μ.Ε.Α.
Λευτέρης, Χρήστος και Αλέξανδρος Αγγουριδάκης
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
0-99
13:30 -14:30 Κέντρο Σύγχρονης Τέχνης
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
«Δυο κουκιά κι ένα ρεβύθι… αρχινά το παραµύθι»
Αφήγηση: Κατερίνα Κλεάρχου
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
4-8

& γονείς

16:45–17:45 Μουσείο Φωτογραφίας
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
«Προφυλάξου από τους λύκους…»
«
Prends garde aux loups…»

Αφηγητής: Jean Porcherot
Συναφήγηση-Μετάφραση: Ροδάνθη Δηµητρέση
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
8-108
17:00-17:30 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Κουκλοθεατρική παράσταση
«Οι κούκλες λένε παραµύθια»
Μ. Καραπάτσιου, Π. Αποστολίδου, Α. Συριώδη, Ε. Αµανατίδου
και Ο. Γιαννακοπούλου
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
4-9
17:00-19:00 Ν. Παραλία – Κήπος των Εποχών (Γυάλινο περίπτερο)
Εργαστήριο για παιδιά προσχολικής ηλικίας
«Εκτοξεύσεις vs Βαρύτητας»
ΝΟΗΣΙΣ
5-7
17:30-19:00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Εκπαιδευτικό πρόγραµµα βιωµατικού χαρακτήρα
«Η µυρµηγκοφωλιά»
Παναγιώτης Παπαδόπουλος
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
10-12
18:00–19:00 Μουσείο Φωτογραφίας
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
«Πατέρας»
Αφήγηση: Στέλιος Πελασγός
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-106
19:00-20:00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Παραστατική αφήγηση λαϊκών παραµυθιών πάνω σε µουσική σύνθεση
«Το κουδουνάκι» & «Η αστράµαξα»
Αφήγηση: Μαρία Φλώρου
Σύνθεση: Λευτέρης Πασσιάς
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
5-7
19:30-21.00 Ν. Παραλία – κήπος των εποχών (Αμφιθέατρο)
Διαδραστικό εργαστήριο κρουστών για παιδιά και γονείς
Λευτέρης, Χρήστος και Αλέξανδρος Αγγουριδάκης
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-11
20.30-21.30 ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ
Έµπροσθεν παραλιακού µετώπου
Από την ομάδα ALLGOR της Τσεχίας
Παράσταση Μεσαιωνικής Ξιφοµαχίας
4-99

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΜΑΪΟΥ 2017

ΩΡΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΗΛΙΚΙΕΣ
10.30-11.00 Δημοτικό Θέατρο Α­­­­νετον
Παρασκευοπούλου 42
Λαϊκό παραµύθι στα ρώσικα
«Το σπιτάκι των φίλων»
από το θέατρο-Studio Ματριόσκα
*Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στην είσοδο του Θεάτρου.
3-8
10.30-11.30 ΧΑΝΘ
Αίθ. 5, Παιδικός σταθµός. Είσοδος επί της Ν. Γερµανού 1, έναντι Θεάτρου Κήπου.
Βρεφική yoga
Ιωάννα Παυλίδου
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
2-10 μηνών
10.30-12.00 ΜΟΥΣΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
Plateaux 4 αφηγήσεων +1«Γεύσεις και οσµές µέσα απ΄ τα παραµύθια»
Αφήγηση: Μαρία Γκόγκα
Μουσική, βιολί: Γιάννης Ποιµενίδης«Τρία παραµύθια για το ψωµί»
Αφήγηση: Στέλλα Τσατσαρώνη«Τα παραµύθια του κόσµου»
Πολυγλωσσική αφήγηση
Αφήγηση: Φυσικοί αφηγητές από την Αλβανία, Τουρκία, Πολωνία, Μπουρκίνα Φάσο
Συναφήγηση-Μετάφραση: Ροδάνθη Δηµητρέση«Η µοίρα, η λύρα και το καλό συναπάντηµα»
Αφήγηση: Χρυσάνθη Βουδούρη, Ναντίνα ΚυριαζήΜικροί παραµυθάδες στο plateau
Αφήγηση: Μικροί παραµυθάδες 4-14 ετών*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
4-14
11.00-12.00 Α΄ Προβλήτα, ΟΛΘ
Η Φιλαρµονική Ορχήστρα του Δήµου Θεσσαλονίκης και το 6ο Δημοτικό Σχολείο Διαπολιτισμικής Εκπ. Θεσσαλονίκης Ελ.-Κορδελιού καλούν όλα τα παιδιά να παίξουν μαζί τους
Διεύθυνση Ορχήστρας: Κλεάνθης Ζαρίµπας
Εκπαιδευτικός-µουσικός: Ηλέκτρα Σαρακατσάνη
0-99
11.00-12.30 ΧΑΝΘ
Workshop ροµποτικής από την eduACT
Αντωνία Ψαλλίδα
Ν. κτίριο ΧΑΝΘ – eduact Hub
6-9
11.00-13.00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Οριγκάµι
«Πυραµίδες και άλλα περίεργα µαθηµατικά πλάσµατα»
Κωνσταντία Πολύζου­
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
10-12
12.00–13.30 ΟΛΥΜΠΙΟΝ
Προβολή ταινίας
«Σον το πρόβατο»
Με τη στήριξη του Φεστιβάλ Κινηµατογράφου Θεσσαλονίκης
*Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στην είσοδο .
5-99
12.15-13.30 ΜΟΥΣΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
Αφιέρωµα στο παραµύθι – εργαστήριο Action Art
Εργαστήριο «Κι αν σου µιλώ µε παραµύθια…»
Εισήγηση-εµψύχωση: Κατερίνα Κλεάρχου
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
8-12

& γονείς

12.30-13.30 ΧΑΝΘ
Κεντρικό κτίριο, αίθ. 3, 1ος όροφος
Παιδική yoga
(για παιδιά και γονείς)
Ιωάννα Παυλίδου
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
5-12
13.00-14.00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Επιτραπέζιο παιχνίδι µε την ελληνική µυθολογία
«Στα µονοπάτια των θεών και των ηρώων της µυθολογίας µας»
Χάιδω Σεραφειµίδου
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ. – Γραφείο Εκδηλώσεων
9-12
13.00-14.30 ΧΑΝΘ
Workshop ροµποτικής από την eduACT
Αντωνία Ψαλλίδα
Ν. κτίριο ΧΑΝΘ – eduact Hub
9-13
13.30- 14.45 Δημοτικό Θέατρο Άνετον
Παρασκευοπούλου 42
Θεατρική παράσταση στα ρώσικα
«Το παραµύθι του χαµένου χρόνου» του Ε. Σβαρτς
από το θέατρο-Studio Ματριόσκα
*Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στην είσοδο του Θεάτρου.
10-16
13.45-14.45 ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Δ.Θ.
Κουντουριώτου 17
Αφιέρωµα στο παραµύθι – Action Art
Αφήγηση, τραγούδι, µουσική
«Το µυστικό, το όνειρο και της ευχής τ΄αστέρι»
Αφήγηση: Ροδάνθη Δηµητρέση
Μουσική, πιάνο: Θανάσης Μπιλιλής
Ερµηνεία, αυτοσχεδιασµοί: Γιούλα Μιχαήλ
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
6-99
17.00-18.00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Ζωγραφίζουµε µε πουά
«Οι τελίτσες γίνονται µια παρέα»
Νατάσσα Κότσαλα
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ.
6-8
18.00-19.00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Μια δράση µε κάρτες µνήµης
«Book memories»
Παιδική Βιβλιοθήκη Ορέστου & καλλιτεχνική παιδαγωγική οµάδα«Σχεδία στην πόλη».
Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ.
9-12
18.00-20.00 Πλατεία Ναυαρίνου
«ΛΟΥΝΑ-ΠΑΡΚ»
Σβούρα
4-99
18.30-19.30 Ν. ΠΑΡΑΛΙΑ – ΟΜΠΡΕΛΕΣ ΖΟΓΓΟΛΟΠΟΥΛΟΥ
«Φτιάξε το δικό σου hip hop bit»
Filter Effect
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
11 -14
19.00-21.00 ΔΕΘ
Διεθνής Έκθεση Βιβλίου, Περίπτ. 15, Stand 99
Επιδαπέδιο παιχνίδι για το βιβλίο
«Ντετέκτιβ βιβλιοθήκης»Παιδική Βιβλιοθήκη Ορέστου & καλλιτεχνική παιδαγωγική οµάδα
«Σχεδία στην πόλη».Τµήµα Περιφερειακών Βιβλιοθηκών Δ.Θ.
9-12
19.30-20.30 Ν. ΠΑΡΑΛΙΑ – ΟΜΠΡΕΛΕΣ ΖΟΓΓΟΛΟΠΟΥΛΟΥ
«Μάθε & χόρεψε hip hop»
Pro Dancers Studio
*Με προεγγραφή
Ηλεκτρονικά εδώ
Τηλεφωνικά στο 2313 318232 (ώρες 10:00-13:30)
10-14
20.00-21.30 Ε.Μ.Σ. – Κ.Θ.Β.Ε. – Κεντρική Σκηνή
Συναυλία «Πήτερ Παν»
Στο πιάνο ο συνθέτης του έργου, Γιώργος Καζαντζής
Αφήγηση: Γιάννης Καλατζόπουλος
Παίζουν οι μουσικοί: Λευτέρης Αδαμόπουλος. Γιώργος Γαρυφαλλάς. Δημήτρης Γουμπερίτσης, Εύη Καζαντζή, Θάνος Καζαντζής, Σάκης Λάιος, Κώστας Ματσίγκος, Θανάσης Σουργκούνης
Χορωδία «Τα χαμένα παιδιά»
Τραγουδούν αλφαβητικά: Γιώργος Ανδρέου, Μελίνα Κανά, Ναντίνα Κυριαζή, Ευτυχία Μητρίτσα, Μιλτιάδης Πασχαλίδης, Απόστολος Ρίζος, Ελένη Τσαλιγοπούλου*Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στην είσοδο του Θεάτρου.
5-99
20.30-21.30 Ν. ΠΑΡΑΛΙΑ – ΟΜΠΡΕΛΕΣ ΖΟΓΓΟΛΟΠΟΥΛΟΥ
Συναυλία «Mpelafon ft dj Cron»
 

ΧΟΡΗΓΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

ΧΟΡΗΓΟΙ